Politikos virtuvė

Birutės Vėsaitės tinklaraštis apie politiką

Išgalvok priešą: rusai vėl mus puola!

VISAI NEJUOKINGA: jei iš tiesų „Gazprom“ kreipsis į Stokholmo arbitražą, tai tikėtina, kad bylą Lietuva pralaimės, o bauda gali siekti pusantro milijardo litų. Ši našta gultų ant visų mūsų vartotojų pečių.

Rusijos dujų koncernui „Gazprom“ pareiškus, kad kvies Lietuvą dėl dujų bylinėtis Stokholmo arbitraže, Lietuvos Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius atšovė, jog derybos turi vykti ne viešais pareiškimais, bet tarp derybų grupių. Taip, Premjere, derybos turi vykti, tačiau jūs su Energetikos ministru Arvydu Sekmoku gerokai pavėlavote.

Esu įsitikinusi, kad derybos turėjo prasidėti dar prieš metus.

Premjero ir Energetikos ministro nenoras derėtis šilumos kainų pavidalu ištuštino Lietuvos vartotojų kišenes – žmonės prarado šimtus milijonų litų. Gal vengti derybų ir provokuoti konfliktą yra sąmoningas veiksmas ir viešųjų ryšių akcija? Konservatoriams yra būdinga ieškoti nepriklausomybės priešų, o jų nesant, juos išgalvoti. Tuomet tauta mobilizuojama, pensininkai pamiršta sumažintas pensijas, visi tampa vieningi ir kyla į karą prieš Tėvynės išdavikus. Ignalinos AE uždarymas lėmė, kad Lietuva sutartyje su „Gazprom“ buvo įsipareigojusi sunaudoti 5 mlrd. kubinių metrų dujų. Tačiau ekonomiką ištikus krizei, o taip pat dėl to, kad didžiąją dalį elektros energijos perkame iš Rusijos, deja, per tarpininkus, glaudžiai susijusius su konservatoriais, dujų sunaudojome gerokai mažiau – tik 3 mlrd. kubinių metrų. Tačiau sutartyje yra numatyta galimybė koreguoti sunaudojamą dujų kiekį, taigi pirmiausia, reikėjo derėtis dėl dujų kiekio, o po to ir dėl kainos.

Socialdemokratų partijos frakcija ne kartą kvietė A.Sekmoką ir „Lietuvos dujų“ vadovybę sėsti prie derybų stalo, užuot aiškinusis per spaudą. Socialdemokratų iniciatyva pirmas toks susitikimas įvyko prieš pusmetį, bet ir po to Energetikos ministras su „Lietuvos dujų“ didžiaisiais akcininkais – vokiečiais ir rusais, o taip pat ir su „Gazprom“ kalbėjo ultimatumų kalba. Net ketinta nušalinti nuo pareigų „Lietuvos dujų“ vadovą Viktorą Valentukevičių, tarsi A.Kubilius su A.Sekmoku nežinotų akcinės bendrovės įstatymų. Ne veltui ši akcija žlugo. Tokie konservatorių veiksmai šiurpina „Lietuvos dujų“ akcininkus vokiečius.

Koks naujas užsienio investuotojas gali ateiti į Lietuvą, jeigu šitaip elgiamasi su jau čia esančiais. Nenoriu būti bloga pranaše, bet jei iš tiesų „Gazprom“ kreipsis į Stokholmo arbitražą, tai tikėtina, kad bylą Lietuva pralaimės, o bauda gali siekti pusantro milijardo litų. Be abejonės, ši našta gultų ant visų mūsų vartotojų pečių. Ar Premjerui A.Kubiliui nepakanka to, jog gyventojų skolos per metus išaugo iki 2,2 mlrd. litų? Norima dar didesnį gyventojų būrį paversti skolininkais arba išguiti iš Lietuvos?

Taigi, garsieji konservatorių vedliai ir energetikos strategai, išlipkite iš apkasų, nustokite tuščiai ginčytis ir, sėdę prie derybų stalo, derėkitės dėl žemesnių dujų kainų – padarykite nors vieną gerą darbą dėl Lietuvos žmonių.

Jei jums patiko šis straipsnis,
užsisakykite mano RSS srautą!

8 komentarai straipsniui “Išgalvok priešą: rusai vėl mus puola!”


 1. ProjekcinisKliedesys sako:

  http://rokiskis.popo.lt/2011/04/06/kaip-vel-bus-neivesti-progresiniai-mokesciai/
  Pakomentuokite prašom šią situaciją. Ačiū.

 2. Rokiškis sako:

  Ar galima truputį plačiau apie su konservatoriais susijusius energetikos tarpininkus, keletą pavardžių ir pavadinimų?

 3. pasipiktines sako:

  populistinis rasinelis masems

 4. balti siulai sako:

  Baimė kad nusvilsi nagus kartais yra perdėta ir neleidžia vystytis toliau, leo atsimenu . o beto rusai gerbia tik rimtus ketinimus o ne vaizdavimąsį tad berybos turi vykti kietai one-
  LT mes norim mažesniu kainu-
  RU ne-
  LT gerai , ka padarysi.

  jau daug metėm tokiu skystakiaušių valdžioi

 5. Vilnietis sako:

  Gerbiamoji Birute,
  Kai neturite ko rašyti, tai ir nerašykite. Kiekvienas jau žino 765 kartus, kad jums oi kaip nepatinka valdančioji dauguma. Taip pat kiekvienas jau žino, kad oi kaip mėgstat kritikuokti. Taip pat kiekvienas žino, kad jūsų populistiniai straipsneliai neverti dėmesio ir ateina čia tik keli užklydeliai per mėnesį.
  Patarimas jums- mažiau pagiežos ir populistinių kalbų.
  Pasiūlykti geriau kokių nors REALIŲ sprendimų, nes jūsų kai kurios kalbos atrodo kaip „rėkimas nuo bačkos“

  • Rokiškis sako:

   Ponas Vilnieti, iš techninės pusės – manau, kad šio blogo lankomumą vertindamas, tamsta apsirikote maždaug tūkstančiu kartų, o gal ir daugiau.

 6. rajkomas sako:

  netyčia čia patekau.

  stebina autorės arogancija ir skaitytojų niekinimas – kurpti tokius rašinėlius gali tik skaitytojus kvailiais laikantis…

  8 metus išbuvę valdžioj komunistai tik tą ir darė, kad kuo stipriau rišo Lietuvą energetiškai prie „motinos“:

  -Lietuvos dujų „pardavimas“ (taip jau sutapo, kad „Draugystė“ po šio sandorio galutinai perėjo kristutės žinion, o sekretorius, viešai pažadėjęs gazpromui ne daugaiu 25 proc. parvežė visus 37…

  – Leo Lt ……skaidriausias projektas Lietuvos istorijoje – taip pasityčiodamas apibūdino aferą tuometis sekretorius kirkilas

  – Alita….

  -Geonafta….

  -Maišiagalos memorandumas…..

  -VST….

  – VEKS….

  -Valdovų rūmai….

  – priminsiu nežinantiems ir „asmeninį“ draugės indėlį – 2-osios Kauno ligoninės galerijos statybą. Ji ne tik „pramušė“ pinigus, bet ir laimėjo konkursą statybai. Jokių pažeidimų, be abejo, nebuvo…..


Trackbacks/Pingbacks

 1. Bebrai žudikai puola iš pasalos 08 04 11
Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos